FORGOT YOUR DETAILS?

EUROHRANOLY

Čo sú to eurohranoly?

Eurohranoly sú drevené hranoly určené na výrobu okien a dverí. Pozostávajú z troch, alebo viacerých lamiel, zlepených navzájom vode odolným lepidlom D4. Takýto hranol je potom veľmi odolný a tvarovo stály. Krycie lamely sú z toho najkvalitnejšieho dreva získaného špeciálnym porezom, pričom sú vyrezané všetky vady dreva, ktoré nepriaznivo pôsobia na pevnosť eurohranola a jeho estetiku.
Eurohranoly sú základným výrobným programom spoločnosti. Tvoria hlavný polotovar v stolárskych dielňach na výrobu drevených eurookien a interiérových a exteriérových dverí. Eurohranoly dostali svoj názov z dôvodu, že predaj eurohranolov musí rešpektovať európske predpisy a normy a lepené, drevené hranoly sa používajú na výrobu okien a dverí v celej Európe. Konštrukciu hranola tvoria tri zlepené lamely, vrchná a spodná s radiálnym sklonom vlákien, stredová je tangenciálna. Nakoľko každá lamela má iné pnutie, na lepenej škáre sú jednotlivé tangenciálne sily zrušené a výsledný produkt je na rozdiel od masívneho rastlého dreva tvarostály a odolný voči krúteniu.Spoločnosť vyrába dve kategórie hranolov.

  • Hranoly fixné, kde vrchnú a spodnú lamelu tvorí masívna, radiálna nenadpájaná lamela bez zjavných vád. Stredová je tangenciálna a nadpájaná. Vyrábajú sa podľa želania zákazníka v dĺžkach od 600 do 3600mm.
  • Druhú kategóriu tvoria hranoly nadpájané (cinkované), kde všetky tri lamely sú nadpájené klinovým zazubovým spojom. Dĺžka hranolov je konštantná 6000 mm. Hlavnou drevinou pre výrobu je smrek obyčajný (Picea excelsa). V ponuke máme aj borovicu sosnu (Pinus silvestris) a Dub letný (Qercus robur).

Na lepenie všetkých produktov sa používa vode odolné, dvojzložkové PVAC lepidlo kategórie D4. Lepidlo neobsahuje formaldehyd, nefarbí lepenú škáru a je ekologicky vyhovujúce. Vlhkosť hranolov zodpovedá použitiu v exteriéri a je v rozsahu 12% s toleranciou ± 2%. Vyrábané hranoly spĺňajú prísne kritéria nemeckej normy DIN 68360 a rakúskej Önorm B3013.

Drevomax s.r.o. získal na okenné hranoly od certifikačného orgánu Holz Forschung Austria a v Lignotesting Bratislava certifikát zhody s STN 74 6101-2: 2005. Trvalá kontrola a kvalita výrobkov bola prenesená do získania certifikátu kvality ISO 9001. Škála vyrábaných sortimentov je prispôsobená požiadavkám stolárov, ako aj požiadavkám užívateľov okien a dverí na tepelnú priestupnosť výrobkov. Rozdiel je hlavne v priereze, t.j. hrúbke a šírke hranola.


Eurohranol

72 x 86 mm, 72 x 115 mm, 72 x 125 mm, 72 x 145 mm (fixný aj cinkovaný)

Jednoduchý, najpoužívanejší profil hranola. Používa sa na výrobu okien, balkónových dverí s nižšími požiadavkami na tepelnú priepustnosť. Hlavným oknárskym profilom je IV 68. Okná sú zvyčajne osadené izolačným dvojsklom. Širšie hranoly sú použité do okenných predelov a interiérových dverí otáčavých, posuvných, zlamovacích, rôznych iných konštrukcií. Súčiniteľ prestupu tepla mäkkého dreva je 0,15 Wm-2K1. Prestup tepla celého okna sa pohybuje okolo 1,2 – 1,4 Wm-2K1.

Eurohranoly

Eurohranol

82 x 86 mm, 82 x 115 mm, 82 x 125 mm, 82 x 145 mm (fixný aj cinkovaný)

Hranol pre náročnejších zákazníkov požadujúcich vyššie nároky na tepelnú, a hlukovú priepustnosť. Podiel profilu na trhu neustále rastie a pre väčšinu väčších producentov sú najviac nakupovaným profilom. Okná sú osadené izolačným trojsklom. Širšie hranoly sú použité do okenných predelov a interiérových dverí otáčavých, posuvných, zlamovacích a rôznych iných konštrukcií. Hlavným oknárskym profilom je IV 78. Súčiniteľ odporu celého okna sa pri tomto profile pohybuje okolo 1,0 Wm-2K1.

Eurohranoly

Eurohranol

96 x 86 mm, 96 x 115 mm, 96 x 125 mm, 96 x 145 mm (fixný aj cinkovaný)

Hranol pre najnáročnejších zákazníkov požadujúcich najvyššie nároky na tepelnú, a hlukovú priepustnosť. Okná, balkónové a terasové presklené steny, sú osadené izolačným trojsklom, alebo štvorsklom. Častá je kombinácia so zabudovanou vnútornou žalúziou. Širšie hranoly sú použité do konštrukcií veľkoplošných presklených stien s rôznou kombináciou vetrania a otvárania. Hranoly tohto profilu sú jedným z hlavných konštrukčných prvkov tzv. pasívnych domov s minimálnou ročnou spotrebou energie.

Eurohranoly

Atypický hranol

Pod týmto názvom používame hranoly, ktoré sa rozmermi, alebo kvalitou odlišujú od štandardných rozmerov hranolov uvedených v katalógu. Jedná sa hlavne o hranoly na výrobu kombinovaných okien drevo-hliník, drevo-plast, výroba rustikálnych okien a dverí a pod. Tieto hranoly sa vyrábajú na objednávku zákazníka a po dohode s odbytovým oddelením.
Eurohranoly

TOP