FORGOT YOUR DETAILS?

PELETY

Firma Drevomax začala vyrábať pelety v roku 2003, v čase, keď si ešte ľudia plietli pelety s paletami. Výhodou našich peliet je maximálna čistota, pretože do produkcie sa dostávajú iba čisté piliny bez kôry, čo je neoceniteľnou prednosťou. Pri spaľovaní sa z našich peliet nevytvárajú v ohnisku spečené zrazeniny /spekance/ a tým je zaručený bezporuchové kvalitné spaľovanie. Ako prebieha výrobný proces? Na začiatku procesu je vstup pilín a hoblín zo zásobníka. Tie máme z vlastnej produkcie z porezu odkôrnenej guľatiny, ako aj z výroby okenného eurohranola. Nasleduje úprava konzistencie a vlhkosti pilín. Potom nastáva fáza lisovania, keď sa pod vysokým tlakom za vysokej teploty pretláčajú piliny cez kovovú matricu. Ďalej peletky prechádzajú procesom chladenia a triedenia a následne idú do zásobníka. Počas celého procesu výroby je monitorovaná kvalita, aby výsledný produkt spĺňal aj tie najprísnejšie kvalitatívne požiadavky normy EN plus.. Stadiaľ peletky prechádzajú cez automatickú baličku, v ktorej sa presne navážia sáčky v požadovanej hmotnosti a následne sú robotickou rukou ukladané na palety a uskladnené v expedičnom sklade.
Peletky sú CO2 neutrálne ekologicky čisté a s výrazne nižším obsahom síry oproti vykurovaniu uhlím.

Cena na vyžiadanie

Palety, na ktorých sú uložené peletky sú vratné (cena 10€/ks).

Objednávky: drevomax@drevomax.sk, mob.č. +421 908 997 838 alebo tel.č. +421 41/5493952.

Parametre peliet

• lisované zo smrekovej dreviny
• rozmery peletiek (priemer 6 mm a dĺžky 5-30 mm) sú ideálne pre plne automatickú prevádzku spaľovacieho kotla
• vďaka kvalitnému zlisovaniu na špičkovom lisovacom zariadení je zabezpečená vysoká súdržnosť peletiek a bezproblémový chod  spaľovacieho zariadenia
• vysoká výhrevnosť, viac ako 18 MJ/kg
• nízka vlhkosť peliet okolo 8% zaručuje minimálnu škodlivosť emisií a nízke vykurovacie náklady.
• ich špecifická hmotnosť šetrí skladovacie priestory
• nízky obsah popola, menší ako 0,5% ešte viac zvyšuje vykurovací komfort
• sú šetrné k životnému prostrediu aj vďaka zanedbateľnému obsahu síry < 0,02%
• peletky expedujeme v plastikových vreckách po 15 kg, príp. na paletách

Certifikáty

Naše produkty sú každoročne posudzované v štátnej skúšobni, kde výstupom je protokol o vykonanej skúške. Zároveň naša firma vlastní i certifikát kvality ISO 9001:2015. Peletky vyrábané firmou Drevomax spĺňajú prísne kritériá Európskej normy EN14961-2 v kvalite A1.

Zobraziť >>>

Pelety predaj

Predaj peliet je realizovaný na základe objednávok a požiadaviek zákazníkov uplatnených prostredníctvom internetu(email, objednávkový formulár), telefonickým kontaktom, alebo písomne. V prípade požiadavky zabezpečujeme dopravu tovaru priamo k zákazníkovi.

TOP